איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום קומת מסד  (גבי)

שלום קובי,

 

ניתן לבצע איטום של קומת המסד מבפנים, בהנחה שהקירות והרצפה בנויים מיציקות בטון (ולא מבלוקים). לא הבנתי משאלתך אם התכוונת למשאבה / בור איסוף שנמצא מבפנים ברצפת הקומה או לבור חיצוני (בור ניקוז - בחצר).

 

אם ישנה הצפה בקרקעית והרצפה מרוצפת, ממילא יהיה צורך להסיר את האריחים ולהחליף את המילוי הרטוב שמתחתם.

 

את עבודות האיטום ניתן לבצע במספר שיטות של איטום שלילי אך יש לבדוק את הכל בשטח. לשאלתך : הזרקה מתבצעת לתוך קירות בטון, לרוב לתוך סדקים נימיים בבטון שנראים לעין ו/או לתוך כיסי חצץ וחללים נסתרים ביציקה. אך אם ישנה הצפה תחת הרצפה מקורה יהיה כנראה בסדק שנמצא בחיבור בין יציקת הקירות ליציקת הרצפה ובמקרה שכזה יש לבצע עבודות נוספות / אחרות. בכל מקרה לא ניתן להסתפק בהזרקה מקומית וברוב המוחלט של המקרים יהיה צורך לבצע עבודות על שטח רחב יותר על מנת להמנע מחדירת הרטיבות ממקומות סמוכים ו/אף מרוחקים, בהמשך.

 

ניתן גם להשתמש בחומר אטימה גבישי מסוג "זייפקס" אשר חודר לעומק היציקה ומונע מעבר מים. לחילופין- ניתן להשתמש בחומרי אטימה צימנטים הידראוליים מבפנים המבנה.

 

ראה מאמרים בנושא :

1. איטום מרתפים או מקלטים מבפנים .

2. איטום מרתפים מקלטים ויציקות בטון - עם חומרי איטום גבישים.

 

נשמח לעזור הלאה,

 

גבי

 13/06/2010 20:10:18 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש חדירת מים בקומת מסד  (קובי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קומת מסד  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs