איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

צביעת קירות סביב מרפסת גג  (גבי)

שלום שירי,

 

צביעת קירות חיצונים יכולה להתבצע בצבע אקרילי המיועד לשימוש חיצוני ,כגון סופרקריל 2000 (טמבור) או צבעים דומים (נירלט). לחילופין ניתן לצבוע גם בצבע על בסיס מדללים (נירלט).   אין צורך להשתמש בצבע נגד עובש.

 

העובש שהופיע על החלק העליון של הקירות יכול להגרם כתוצאה מחדירה של רטיבות אל עומק הקיר. הוא יכול להגרם גם כתוצאה מזליגה של מי גשמים על הקיר עצמו אשר גורמת להיווצרות רטיבות מתמדת באותו אזור (האזור אינו מתייבש משום שאינו מוחלק / צבוע היטב והמיים "יושבים עליו" ועל הלכלוך שהצטבר).  בעקרון עובש נגרם בכל מקום בו קיימת רטיבות קבועה / מתמשכת, ללא אפשרות לייבוש מהיר. גם צבע נגד עובש אינו יכול למנוע את היווצרותו על גבי המשטח עצמו, כאשר זה מלוכלך ורטוב רוב הזמן.

 

תחילה מומלץ לבדוק  אם ישנה חדירה של רטיבות אל תוך הקיר העליון כתוצאה ממעבר מים דרך ראש המעקה (נקרא "קופינג").  מעבר רטיבות יכול להתרחש בין אבנים החיפוי של המעקה (ה"קופינג"), או באמצעות ספיגה ישירה, לעיתים אפילו מהצד החיצוני של המעקה.

 

לא ברור משאלתך אם ישנו קופינג למעקה עם אף מים בולט כלפי פנים, אשר מונע הרטבה של הקיר. קופינג עם אף מים שבולט פנימה אינו מאפשר למי הגשמים לאסוף את הלכלוך שהצטבר על ראש המעקה ולהזרים אותו על הקיר.  לכלוך שכזה שמצטבר על הקיר יכול לאסוף אליו את הרטיבות ולגרום לסימני עובש בהמשך.

 

לסיכום : יש לבדוק תחילה מדוע נגרם עובש באזור ולטפל בהתאם. הצביעה- בצבע חוץ רגיל.

 

שבוע טוב,

 

גבי

 09/05/2010 02:18:34 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש צבע נגד עובש בגג  (שירי)

  פתח הודעה בחלון חדש צביעת קירות סביב מרפסת גג  (גבי)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש נקי את העובש עם פונגיצ’ק  (מנחם)

    פתח הודעה בחלון חדש תודה!  (שירי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs