איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תעודת אחריות על איטום  (גבי)

שלום אביטל,

 

למעשה לא קיים נוסח אחיד וחוקי לתעודות אחריות עבור עבודות איטום. הנושא די פרוץ , לטובת ולרעת שני הצדדים, ולכל חברה נוסח אחר של תעודת אחריות.

 

נוכל לשלוח אליך העתק מתעודת האחריות שברשותנו , אם תצרפי כתובת מייל באמצעות המדור צור-קשר. שימי לב שיתכנו הבדלים בין החברות ושיתכנו גם שינויים בניסוח בהתאם לסוג עבודת האיטום שיש לבצע.

 

לדוגמא:

 

כאשר אוטמים גג- האחריות היא על אותו אזור שנאטם (הגג) כאשר עדיין יתכנו מקרים של נזילות ממקומות אחרים במבנה (קירות, צנרות חשמל וכולי..). בדיקת הצפה של הגג תוכיח היכן מוטלת האחריות.

 

ברוב המקרים מצויין על תעודות אחריות שהאחריות ניתנת רק למקומות שנאטמו על ידי אותה חברה.  במקרים אחרים, בהם נקראת החברה לטפל בנזילות ספציפיות, יש לציין בתעודה ובהסכם העבודה שהאחריות תקפה לגבי תיקון הנזילה עצמה , בלי קשר למקור הרטיבות.  דהיינו- התחייבות מלאה לתיקון אותה נזילה.

 

מטבע הדברים יכולות להתרחש נזילות ממספר מקומות (גג, קיר,אדנית, וכדומה) והפתרון הסביר הוא לעדכן את הלקוח , בכתב, על כך שיתכן צורך בבצוע עבודות נוספות , תוך ציון הליקויים שהתגלו.   

 

לגבי האחריות לנזק- גם כאן הנושא פרוץ. חלק מהחברות מציינות בתעודה ובהסכם העבודה שאין אחריות לתיקון נזקי רטיבות פנימיים (צביעת התקרה למשל), אך בתי המשפט נוטים לעיתים להתעלם מכך לגמרי.    מבחינת הלקוח- הוא כמובן מעונין להיות מכוסה גם על נזק פנימי שעלול להתרחש. אך בשטח, הלכה למעשה, הדבר אינו מעשי לכל / לרוב המקרים.

 

בכל תעודות האחריות יש לרשום שבמקרה של חדירת רטיבות על החברה המבצעת להופיע ולתקן את הנזק בתוך פרק זמן סביר (נאמר כשבועיים ימים).

 

בברכה,

 

גבי

 16/11/2009 16:10:05 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תעןדת אחריות  (אביטל)

  פתח הודעה בחלון חדש תעודת אחריות על איטום  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תעודת אחריות  (אביטל)

      פתח הודעה בחלון חדש נשלח, בהצלחה.  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs