איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תפר בתוספת בניה  (גבי)

שלום רועי,

 

תפר התפשטות אמור להתבצע ממילא בעת בצוע של תוספת בניה. פתיחת סדק בין המבנים היא למעשה ענין ודאי, אלא כאשר שני המבנים עומדים על אותו יסוד, וגם אז אמורה להיווצר סדיקה בחיבור בין היציקות.

 

סיקפלקס PRO2HP הנו חומר מצוין שמתאים למטרה. תחילה יש לבצע הכנה טובה של הדפנות עם חומר צימנטי חזק המיועד לעבודות שיקום מבנים, כגון סיקה-רפ למשל, מועשר בדבק לטקס (או סיקה רפ דו-קומפוננטי). יש לבצע את התיקון עם שכבת יסוד צימנטית מאותו החומר, בשיטת רטוב-על-רטוב, כמתואר במאמר על עבודה נכונה עם חומרי מליטה - יסודות איטום | שיקום מבנים. (אם התפר נפתח בקו ישר, בין שתי יציקות בטון, ניתן לוותר כמובן על שלב התיקונים אך יש לנקות את הבטון עצמו, רצוי עם דיסק חשמלי).

 

לאחר הייבוש של התיקונים יש להחדיר פרופיל גיבוי לעומק התפר שישמש כמשענת ("גב") לחומר האיטום. עובי החומר צריך להיות כ 1.5 ס"מ (כמחצית מרוחב התפר) כך שהמשענת צריכה להיות מוחדרת עד לאותו עומק בקיר. לאחר מכן יש למרוח שכבת יסוד בדפנות.

 

מילוי עם פוליאוריטן יתן מענה מבחינת בידוד תרמי אך אין לו תפקיד מעבר לכך באיטום התפר עצמו כנגד מעבר מים.

 

בהצלחה עם העבודות,

 

גבי

 04/11/2009 20:46:30 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום תפר התפשטות ישן-חדש  (רועי)

  פתח הודעה בחלון חדש תפר בתוספת בניה  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש הי גבי - אשמח לקבל חוות דעת  (סיגל רוה) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs